NAŠE CÍLE

Zde bychom vás rádi informovali o tom, co Matyášek potřebuje k tomu, aby vedl „jakš-takš“ normální život. Všechny pomůcky, co zde uvádíme, nejsou věci, které si vymysleli rozmarní rodiče, ale věci které Maty potřebuje nezbytně a bez nich bude stále jen ležící chlapeček bez možnosti jakéhokoliv pohybu. Ať už to jsou rehabilitace, cvičení nebo kompenzační pomůcky, každá má svůj smysl a potřebovali bychom toho mnohem víc, ale nejde vše najednou. Matyášek má poškozený mozek a vše, co pro něj děláme má za úkol donutit jej, aby se ho naučil správně používat. V tom mu pomáhají terapie, správný kočárek, správná autosedačka (protože dojíždíme často k lékaři), vertikalizační polohovací zřízení (naučí ho používat svaly o kterých zatím ani neví). Níže uvádíme co se nám již povedlo a co plánujeme. A díky podpoře vás všech toho již moc nezbývá.

 

O co usilujeme:

 

Klimterapie:

Toto je náš největší cíl, věříme, že to bude převrat v Matyáškově životě a vše, co děláme, děláme hlavně pro tuto procentuálně vysoce úspěšnou léčbu v jedinečném středisku Klimkovice.

Více informací se dozvíte zde: http://www.sanatoria-klimkovice.cz/www/cz/klim-therapy-2/

Nějakou terapii jsme již absolvovali a stále chceme pokračovat. Cena takovéto terapie pro Matyáška je za účasti pojišťovny55.000 Kč/ měsíc.

 klimterapie

 

Hipoterapie
Hipoterapie je obor hiporehabilitace, fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohybu jeho hřbetu v kroku. Tento pohyb je střídavý, rytmicky a cyklicky se opakuje. Nabízí multisenzorickou aferentní stimulaci, která přímo ovlivní motorické chování Matyho aktivací všech úrovní centrální nervové soustavy. Hipoterapie – Wikipedie

Hipoterapie

 

Co jsme již dokázali:

 

xROVER REHA BUGGY L:

Jak čas běží a Maty roste, je opět potřeba přesedlat na většího koně. Moc bych si přál, kdyby se mi podařilo tento všestranný vozík pro Matyho pořídit. Cena tohoto vozíčku je ve velmi dobré výbavě 86 900 Kč. Když k tomu ale připočtete zimní fusak, kryty kol (proti poranění rukou) a cestovní obal na rám, tak se cena vyšplhá na 101 360 Kč. Vzpomínám si, když jsem usiloval o první crossový vozík a říkal jsem si, že je to takový rozmar, který až tak nutně nepotřebujeme. Dnes si ani já, ani Maty nedokážeme život představit bez takového vozíku, v podstatě by to ani život nebyl!

xROVER REHA BUGGY L

 ZAČÁTKEM LÉTA SE NÁM S POMOCÍ ŠESTI NADACÍ Z OSMNÁCTI OSLOVENÝCH PODAŘILO ZAKOUPIT TENTO ÚŽASNÝ KOČÁREK, KTERÝ UŽ MATYMU VYDRŽÍ AŽ DO DOSPĚLOSTI. UŽ MÁME ZA SEBOU NĚKOLIK VRCHOLŮ A DESÍTKY KILOMETRŮ NA KOLE A STÁLE VĚTŠÍ SPOKOJENOST!

MOCKRÁT DĚKUJEME NADACÍM:

 

Elektrické polohovací zařízení pro sezení a vertikalizaci Baffin TRIO:

 Stejně tak jako u vozíku, i z vertikalizátoru nám Maty vyrostl a toto vypadá jako skvělé zařízení přesně pro něj. Cena je 99 999,70 Kč a pojišťovna by měla hradit 70 %.

Baffin TRIODÍKY NADACI Z+M SE NÁM PODAŘILO POŘÍDIT SI TENTO VERTIKALIZÁTOR A MATY UŽ SI JEJ UŽÍVÁ PLNÝMI DOUŠKY.

DĚKUJEME!!!

image001

 

Kočárek č. 1 + sedačka na doma:

Kocarek

Tato věc, jejíž cenu by většina z vás odhadovala na max. 15.000 Kč, považujeme za velký úspěch. Cena tohoto zařízení je necelých 140.000 Kč (patří k tomu ještě polohovací podvozek na doma a přesazuje se jen sedací část z podvozků). Paradoxně nebyl až takový problém přesvědčit různé organizace, aby nám na to dali peníze, ale najít doktora, který by nám takový kočárek předepsal (je to nutné pro pojišťovnu, která zaplatila zhruba 60 % z ceny). A tady rada pro vás, co řeší nebo budou řešit podobné problémy, nenechte si nakukat vše, co vám doktor doporučí. Nám doporučovali kočárek bez domácí sedačky za 80.000 Kč, který by nám vydržel pouze rok max. dva, jelikož nebyl stavitelný, takže bychom museli každý rok žádat o nový kočárek a každý rok zaplatit oněch 80.000 Kč. Byl jsem fascinován, že byli ochotni nám napsat každý rok recept na 80.000 Kč, ale o námi vybraném kočárku, který je konstruován tak, že s dětmi roste až do desátého roku věku, nechtěli ani slyšet. Až po tom, co jsme na doktorku ušili boudu a přivedli prodejce přímo k ní do ordinace i s kočárkem, jí došli argumenty a kočárek nám napsal. Nechám na každém z vás, aby si spočítal, kolik peněz jsme ušetřili pojišťovnám a hlavně nám, ale myslím, že vás všechny napadne, proč doktoři preferují jeden výrobek před druhým, byť při dlouhodobém pohledu levnějším.

CHTĚL BYCH TÍMTO PODĚKOVAT VŠEM, CO SE FINANČNĚ PODÍLELI NA ZAPLACENÍ TOHOTO JEDINEČNÉHO ZAŘÍZENÍ: PŘEDEVŠÍM NAŠÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ, NADACI KONTO BARIÉRY A DIVADELNÍMU SOUBORU ŠAMU ŠTÍTINA V ČELE S VLAĎKOU HAGENOVOU.

 

Podvozek do hor:

cross

 

Toto zařízení je absolutně fantastické!
Jelikož s Matyáškem rádi a často jezdíme na túry do hor a velice nerad bych zničil podvozek kočárku, který máme a je určen téměř výhradně do města, tak jsem si zamiloval tento podvozek, který je na hory přímo stvořený. Samozřejmě je to jen taková mňamka, kterou si nemůžeme dovolit, jelikož se cena pohybuje mezi 40-50.000 Kč. Výhody jsou, že nezničíme podvozek do města, pasuje na něj, jak sedačka z kočárku, tak autosedačka a dá se připojit za kolo. Když nám přijeli vzít míry na autosedačku nechal jsem si tento podvozek přivézt na ukázku a od té doby se snažím přesvědčit prodejce, aby nám prodal ten jejich předváděcí model, který byl ve značně zbídačeném stavu. Budu vám referovat jak to dopadlo.

A jak to tedy dopadlo??? Dopadlo to úplně jinak, než jsme čekali a stal se jedním slovem ZÁZRAK!!!! Ozval se nám pan Davídek s rodinou a sdělil nám, že nám tento podvozek věnuje! Navíc nám k tomu přidal sedačku + příslušenství. 

DĚKUJEME VÁM A VAŠÍ RODINĚ, MOC JSTE NÁM POMOHLI A UČINILI NÁS NESKUTEČNĚ ŠŤASTNÝMI!!!

 

 

Autosedačka:

sedacka druha

Tato autosedačka byla náš nejbližší milník. A již máme splněno a můžeme využívat!! Je to skvělé. Autosedačka má stejné vlastnosti jako sedačka v kočárku, a to je pro Matyáška velice důležité, protože i při delších cestách se mu bude sedět komfortně a hlavně bezpečně. Velká výhoda je, že tato sedačka pasuje na podvozek od našeho kočárku tudíž odpadá složité cestování s objemnou sedačkou z kočárku.

 

 

 

Vertikalizační polohovací zařízení:

vertikalizacni

 

Tímto výrobkem mě právě zaskočila má žena (momentálně se nacházející s Matyáškem na měsíčním pobytu v Klimkovicích), který ji doporučil lékař, na základě toho, že je již Matyášek dost velký na to, aby se z polohy ležícího střelce, začal dívat na svět z jiných perspektiv a to vestoje. Takže jsem vyhodil leták z cestovní kanceláře a zavolal prodejci (který pravidelně do Klimkovic dojíždí a tudíž měl Matyášek si tuto pomůcku hned vyzkoušet). Na otázku kolik by to asi tak stálo, odpověď zněla +/-80.000 Kč. Hned po tom, co jsem se probral, mi vysvětlil, že až na nějaké doplňky celý tento nástroj hradí zdravotní pojišťovna.

 

 

Kimba Neo II

kimba-barvy-2017-01Jedná se v podstatě o stejný kočárek, který již máme, jen o větší velkost, jelikož nám Matýsek z Kimba Neo I, po čtyřech letech již vyrostl.

 

Upsee – ortézky pro asistovanou rehabilitaci

upsee-photo-1Matyášek podstoupil operaci jedné kyčle a čeká ho ještě druhá operace. Po operaci začneme s Matyáškem nacvičovat chůzi a k tomu by nám mělo posloužit toto zařízení s obecně vžitým názvem Upsee

 

 

Motren Duo 3

50I tento přístroj máme v plánu začít používat až po plánované operaci kyčlí. Je určen k procvičování dolních nebo horních končetin vsedě nebo vleže, pro děti od tří let do dospělosti. Takže pokud se nám na něj podaří nasbírat finance ( oslovujeme také velké množství nadací) bude Matymu sloužit dobře a dlouho.

 

 

 

CHCI POMOCT!