Na pohodu do Krnova

Opava – Krnov – Cvilín – Opava

Cyklostezka č. 55 je tou nejlepší volbou pro jakýkoliv druh výletu.

Ať už jedete sami, s dětmi, nebo s cyklovozíkem, v podstatě elektrokolo ani nepotřebujete protože stezka je celou cestu (a to až do Města Albrechtice-dále jen mírné stoupání) téměř rovinka.
Nevýhoda je že téměř vždy tam fouká vítr a schválně jestli uhádnete kterým směrem?

                                                                                                       IMG_20200606_112627

Takže pokud hlásí, že bude hodně větrno jeďte raději autem :-) . Nicméně hezčí a rozmanitější stezku jen tak nenajdete, po cestě jsou dvě nebo tři pěkná odpočívadla. Obzvláště pěkný je průjezd kolem a přes hráz Petrova rybníka. Pokud na této stezce potřebujete nějakou technickou asistenci najdete ji bohužel až za Krnovem směrem na Město Albrechtice, kde je krásně vybavené odpočívadlo s pumpou a základním nářadím.

                                                                                                               FHD0486

Cestou samozřejmě jedete kolem přilehlých obcí a to jak Českých tak Polských, takže nějaká ta zastávka na Kofolu není problém. No a pokud se jako mi rozhodnete, po tom co si prohlédnete Krnov, navštívit i rozhlednu Cvilín a Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže čeká vás cca ještě 100 výškových metrů o délce cca 2 Km.  Svlažit hrdlo můžete v hotelu Cvilín, kde mimo jiné můžete nabít také své E-mazlíčky.

                                                                                                    IMG_20200606_121449

Cestou zpět jsme zvolili jinou trasu a to po zelené směr k zřícenině hradu Cvilín (Šelenburk). Zde jsme bohužel trošku narazili a museli se vrátit zpět na cyklostezku č. 6166 a po příjezdu do Úvalna kde jsme se osvěžili fantastickou zmrzlinou, se napojili na naší pětapadesátku. Důvod proč jsme na Šelenburk nevyjeli byl ten, že cca deset metrů před první zdí zříceniny je příkré schodiště z kořenů a balvanů a už sama cesta byla náročná i pro elektrokolo, ale toto byl nepřekonatelný problém a návrat byl nezbytný. Pokud sebou ovšeme nevezete cyklovozík kolo vynesete a zříceninu uzříte.

Jak už jsem říkal byl to náš první testovací výlet a tak jsme testovali rychlost č. 2
č. 1= Eco – při závěsu Matýska jako bych jel bez podpory
č. 2= Tour – krásný a masívní zápřah, ale pokud přijedete k značce 12% nemáte šanci ( s vozíkem)
č. 3= E-MTB – něco jako automatická převodovka čím víc do toho dáte tím víc pomůže.
č. 4= Turbo – dokud se udržíte v sedle tak jedete

Samozřejmě vše má vliv na spotřebu energie, ještě jsem nevyzkoušel kolik Km jsem schopen najet bez Matyho na jedno nabití, ale vyzkoušel jsem ujet 28 Km bez podpory a bez Matyho a je to jako bych jel na standardním kole a vzhledem k tomu, že s Matym už nevyjedu na standardním kole příkřejší a delší kopec, musíme počítat, že ať vám prodejce slibuje co chce nad padesát Km ( s vozíkem= cca 50 Kg ) se s dojezdem nedostanete.
Celkové zhodnocení cesty:
– Pohodová rovinka
– S cyklovozíkem perfektní!
– Analog- bez problémů + Cvilín = náročné 2Km
– Celkem ujeto 56 Km – baterie vydržela 48 Km
– Přilehlé obce nabízejí možnost občerstvení = teplé pokrmy, nápoje, zmrzlina
– Nabíjecí stanice- 1x Hotel Cvilín, Krnov.
– Celkově je stezka nádherná, bezproblémová a zvládne ji i dítě (6 let, bez Cvilínu)

CHCI POMOCT!