Za Matym do Klimkovic

Opava – Sanatoria Klimkovice – Slavkov -Opava

Dnes trošku přeskočím trasy které už máme za sebou jelikož je tato tak čerstvá, že mě ještě teď všechno bolí.

Jak mnozí z vás víte Matýsek odjel minulý týden do lázní Klimkovice a tak jsme se s jeho bráškou Tedíkem rozhodli, že auto necháme doma a pojedeme je o víkendu navštívit na kole.

Tuto trasu jsem kdysi dávno jel sám a na analogu (úplně prví cesta po koupi nového kola) tehdy jsem to zvládl v pohodě ( to jsem se ještě řadil mezi pokročilé třicátníky) tak jsem si říkal, že to nemůže být žádný problém.
Jelikož Tedík (čerstvě sedm let a velký lenoch, ale také den před tím ujel 30 Km) by tuto cestu na vlastním kole nezvládl, domluvili jsme se, že pojede ve vozíku od Matyho a já v letošní bídné sezoně alespoň potrenuju.

IMG_20210509_075420
Kupodivu to ani tentokrát nebyl až tak velký problém, původně plánované dvě hodiny cesty jsme zkrátili na hodinu a dvacet minut. Bohužel to byl jeden z těch dní kdy šlapete jako ďábel i z kopce, protože, velké překvapení, silný vítr opět nefoukal do zad.
Cesta je bohužel pořád do nějakého kopce a zpět je to úplně stejné.

Jede se většinou po silnicích nižší třídy takže minimální provoz a pokud vyjedete v neděli v osm hodin ráno jako mi, projedete nejnebezpečnější úsek mezi Opavou a Raduni ( cca 3 Km, které nikterak neobjedete) úplně v klidu a bez aut, nutno podotknout, že náš vozík svítí jako ohňostroj i přes den a zatím jsem si na tento úsek troufl dvakrát a v obou případech klobouk dolů, řidiči byli velice ohleduplní!

Abych to zkrátil cesta je makačka, ale dá se to, jediný problém nastal když jsem to při sjezdu po polní cestě k sanatoriu trošku přepískl a posledních sto metrů začal motor vynechávat a nakonec úplně umřel.
To víte nastala panika jak se dostaneme domů 25 Km v kopcovitém terénu s vozíkem jsem neměl šanci ujet. Díky bohu jsem kolo nekoupil v obchodě kde jde o zisk, ale o spokojeného zákazníka a problém na dálku se mnou v neděli v 9:30h vyřešili a mi mohli pokračovat v super dni.
Problém byl úplná prkotina při prudkém sjezdu a velkých dírách ( špatně jsem to odhadl a bylo to opravdu tzv. o hubu) se trošičku vychýlil snímač otáček a kolo zůstalo stát. Po tom co jsem trošku nabil baterku a vložil zpět do kola ji stačilo resetovat a kolo šlapalo zase na 100%. Takže pro všechny co mají Bosch chyba 503 je snímač otáček.

IMG-20210509-WA0000

V každém případě to byl první problém, který jsem si navíc zavinil sám, po roce a jednom tisíci Km provozu.

IMG_20210509_092536

Děkujeme!!!

Cesta zpět byla v podstatě stejného rázu, pořád do kopce a proti větru, jen jsme to trošku prodloužili a zajeli si do Slavkovské Lesanky na pivo kde nás čekala Babi Jája a zpět do Opavy jsme šli pěšky ať se Tedík trošku hýbe.

Celkové zhodnocení cesty:
- Nedoporučoval bych dětem mladším než deset let a i tak jen pokud mají dost natrénováno.
- S cyklovozíkem – bez e-kola jen s výbornou fyzičkou je to kousek, ale dá to zabrat, s E-kolem v pohodě.
- Analog – z vlastních zkušeností bez větších problémů
- Celkem ujeto 63 Km – baterii jsem nabíjel v Klimkovicích cca 2 h. ze sítě a přibil jeden článek i tak jsme zvládli dojet zpět i se Slavkovem a to jsme ještě v Oticích ujížděli před splašeným koněm na turbo.
- Občerstvení – kdekoliv v přilehlých obcích
- Nabíjecí stanice- nenašel jsem.
- Celkově je stezka nádherná, dost náročná a děti se mohou kochat krásným prostředím a spoustou zvířat jak domácích tak divokých, pokud vám zrovna dítě neusne když vás honí kůň. Malá nevýhoda je, že je stezka z velké části po silnici, ale s tak malým provozem, že není třeba mít obavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CHCI POMOCT!